کیسه زباله

کیسه زباله در پاک پلاست نیلگون:

ما روزانه مقدار باورنکردنی زباله تولید می کنیم که می تواند نتیجه استفاده از مواد غذایی یا سایر محصولات مصرفی باشد. محل کار, مدرسه, دانشگاه, بیمارستان, مزرعه, منزل و … پس از تولید زباله باید نظافت را حفظ کنیم و انواع زباله ها را جمع آوری کنیم, زباله ها را جمع آوری کنیم, به کیسه زباله نیاز داریم که دارای استحکام بالا و حمل آسان باشد. با پاک پلاست نیلگون که عرضه کننده انواع پلاستیک اعم از پلاستیک زباله عمده می باشد در ادامه این مقاله برای مطالعه بیشتر همراه باشید.

پلاستیک زباله عمده

کیسه زباله یکی از محصولات بهداشتی است که در قابل استفاده در موارد مختلفی می باشد و برای تمیز نگه داشتن محیط و جلوگیری از شیوع بیماری ها به ویژه بیماری های عفونی استفاده می شود. شرکت پاک پلاست نیلگون انواع نایلون(پلاستیک زباله عمده) مورد نیاز موسسات و شرکت های دولتی و خصوصی را با کیفیت بالا و عمده عرضه میکند. این مجموعه به عرضه انواع پلاستیک زباله اعم از پلاستیک زباله کیلویی و همچنین سایر محصولات پلاستیکی  در ضخامت و ابعاد مختلف مانند کیسه زباله رولی و … نیز میپردازد. برای خرید کیسه زباله به صورت عمده تنها کافیست از طریق شماره 09132042151 با پاک پلاست نیلگون تماس حاصل فرمائید.

خرید انواع کیسه زباله با بهترین قیمت

برای خرید با بهترین قیمت تنها کافیست با کارشناسان ما در پاک پلاست نیلگون تماس بگیرید.

همه چیز درباره ی کیسه زباله

سالهاست تولید و دفع زباله, به عنوان چالش محیط زیستی, سلامت و جان بشر را تهدید می کند.شاید در گذشته درک ضرورت استفاده از کیسه زباله و دفع آن کمی دشوار بود, اما رفته رفته با شناخت چرخه ی تجزیه زباله و تاثیر آن بر سلامت انسان و محیط زیست,به دغدغه ای مهم میان دوستداران محیط زیست, مسئولین و مردم تبدیل شد؛ تاجایی که برای مدیریت دفع و بازیافت پسماند ,برنامه ریزی های کلان اقتصادی صورت می پذیرد.استفاده از پلاستیک زباله یا نایلون مشکی به عنوان راه حلی مناسب جهت تفکیک و دفع زباله های تولیدی به شمار می رود.

خرید کیسه زباله | پاک پلاست نیلگون

تاریخچه ی تولید و استفاده از پلاستیک زباله

دهه 50 قرن 19 میلادی, دفع زباله ها با مشکل بزرگی روبرو بود.بوی بد و چهره ی زشت  حاشیه ی شهرها را از نماد تمدن و زندگی دور کرده بود.سرریز آشغال به درون رودخانه ها,سبب بیماری و مرگ آبزیان و روستاییان اطراف رودخانه ها و مادی ها شد.شیوع بیماری های وبا و تب زرد از طریق شیرابه زباله ها, آلودگی دریاچه ها و اقیانوس ها و تجمیع پسماند های بیمارستانی, دو مخترع خلاق انگلیسی-کانادایی را به طراحی و تهیه شیوه ی جدید دفع زباله انداخت!

در ابتدا این کیسه ها تنها در یک سایز و به رنگ سبز برای مصارف بیمارستان ها تولید می شد,اولین مشتری کیسه زباله,بیمارستان وینینگ در انگلستان بود.در مقایسه با کیسه زباله های امروزی, کیسه های تولیدی از نظر ابعاد و جنس بسیار متفاوت بوده وبرای جمع آوری پسماند عفونی و زباله های بیمارستانی  مناسب بودند. 

با گسترش فرهنگ جدید جمع آوری پسماند, پلاستیک زباله را به محصولی بی همتا و جدید تبدیل کرد.پلاستیک زباله در سال 1860, به همت کارخانه سوئدی, به عنوان محصول مصرفی وارد بازارهای عمومی شد؛محصولی از پلی اتیلن که به دلیل سبکی, هزینه کم و حمل و نقل آسان, طرفداران زیادی پیدا کرد.از گذشته تا کنون, تفکیک زباله با کمک این محصولات و با روش های گوناگونی صورت گرفته است.

فرآیند تولید کیسه زباله

پلی اتیلن,اصلی ترین ماده اولیه در تولید انواع پلاستیک زباله است. پس از تبدیل اتیلن مایع به پلی اتیلن طی فرآیند های گوناگون صنعتی, اساسی ترین عنصر به کار رفته در نایلون و انواع پلاستیک به شکل رزین یا گرانول تهیه می شود.فرآیند تولید پلاستیک زباله های امروزی, با کمک ماشین های صنعتی بزرگ و تخصصی صورت می پذیرد.در ابتدا  گرانول یا رزین های پلی اتیلنی, با استفاده از قیف صنعتی در دستگاه اکسترود ریخته و مخلوط می شود.

سپس رزین های ذوب و مخلوط شده بر روی قالب های مخصوص پلی اتیلن ریخته و برش داده می شود.سپس با استفاده از دمنده های صنعتی, حلقه ی تشکیل شده به شکل حباب در آمده و به تدریج خنک می شود.حباب پلاستیکی تولید شده با طول زیاد و با قطر چند میلی متر, بر روی لوله به نام «فیلم» قرار داده شده و پس از فرآیند حباب گیری, برش و شکل دهی کیسه زباله با گرما و تیغه انجام می شود.

انواع کیسه زباله بر حسب جنس

یکی از مهم ترین نکات در خرید کیسه زباله مناسب,توجه به جنس و کاربرد های پلاستیک زباله است. بر اساس جنس و چگالی ماده اولیه پلاستیک زباله به سه دسته تقسیم می شود:

جنس نرم و ظاهر مات,چغرمگی بالا و نقطه ذوب پایین از ویژگی های پرکاربردترین پلیمر در تولید مواد پلاستیکی و شیمیایی است.بافت نایلون به آسانی از هم گسسته شده و برای تولید پلاستیک زباله های نازک به کار می رود.

جنس زبر و ضخیم, ظاهر درخشان و شفاف و نقطه ذوب بالا از مهمترین ویژگی های نایلکس یا پلی اتیلن سنگین است.کم شاخه بودن پلیمر نایلکس, امکان تولید پلاستیک زباله های مقاوم و صنعتی را ممکن می سازد.

تولید کیسه زباله زیست تخریب پذیر با استفاده از تفاله نیشکر, نشاسته , کاه گندم انجام می شود.اکثر کیسه زباله های زیست تخریب پذیر به رنگ سبز و با استفاده از مواد طبیعی تولید می شوند.

با توجه به کاربرد گسترده کیسه زباله, روش های گوناگونی برای مشخص کردن شیوه ی استفاده و کاربری هر کیسه وجود دارد.یکی از بهترین راه ها استفاده از کدگذاری رنگی است.اما  هر رنگ پلاستیک های  زباله به چه معناست؟

معرفی انواع رنگ های کیسه زباله

استفاده از کیسه زباله, محیط را از انباشت و تجمع زباله ها و پسماند ها حفاظت می کند.با توجه به گستره ی پسماند های تولیدی, طبقه بندی های مختلفی برای شناسایی انواع پلاستیک زباله و کاربرد های آن وجود دارد. استفاده از مستربچ رنگی در تولید کیسه زباله به عنوان راهی ساده و جذاب در تفکیک زباله ها شناخته می شود:

 اصلی ترین و متداول ترین مدل آن, مناسب ترین راه جمع آوری و مدیریت پسماند غیر عفونی و زیست تخریب ناپذیر, به خصوص در ادارات و منازل است. از مهمترین ویژگی های پلاستیک زباله مشکی, کدر بودن و مخفی ماندن محتویات پلاستیک است.با توجه به استقبال بالا و طیف وسیع کاربرد,کیسه زباله مشکی در چگالی و ابعاد مختلف تولید می شود.

استفاده از کیسه زباله آبی، به عنوان نشانه ای از مواد قابل بازیافت, ایده ای خلاقانه و جالب برای مدیریت کلان پسماند های بازیافتی بود که در سطح بین المللی وبه عنوان طرح تشویقی در شهرداری ها به تصویب رسید.با توجه به تنوع پسماند های بازیافتی, ضخامت, کیفیت و سایز های مختلف تولید شده و به فروش می رسند.

جمع آوری و ذخیره سازی مواد زیست تخریب پذیر, راهکار اقتصادی و مقرون به صرفه جهت تولید انواع کود های طبیعی و کمپوست است, ایده ای که با استفاده از کیسه زباله های سبز رنگ مسیر می گردد. پلاستیک زباله سبز رنگ در دو نوع زیست تخریب پذیر و معمولی تولید می شود. در بیشتر کشور های پیشرفته, تولید کمپوست از مواد آلی, چوب و برگ درختان با استفاده از کیسه زباله سبز رنگ زیست تخریب پذیر و مدفون نمودن آن در خاک صورت می گیرد.

جمع آوری و مدیریت دفع زباله های خطرناک زیستی و پسماند عفونی بیمارستان ها, همواره معضل بزرگی در راه حفظ سلامت عمومی جامعه بوده است.یکی از نکات مهم ، نحوه ی حمل و نقل و استفاده از پلاستیک زباله زرد یا قرمز است. کیسه زباله ی قرمز جهت نگهداری مواد بیولوژیک, خون و ضایعات انسانی کاربردی است و از مواد اولیه درجه 1 با ضخامت بالا(60 تا 70 میکرون)تولید می شود.
با استفاده از پلاستیک زباله زرد، امکان حمل و نقل مواد عفونی, پسماند دارو ها و یا ظروف معیوب و شکسته آزمایشگاهی فراهم می شود.

کیسه زباله سفید جهت جمع آوری و دفع زباله های استخری و در صنایع شیلات کاربردیست.این نوع کیسه ها شفاف هستند و زباله قابل مشاهده است.

انواع مدل های کیسه زباله

به طور معمول, بسته به کاربرد و شیوه تولید انواع پلاستیک زباله در دسته های گوناگون قرار می گیرند؛

کیسه زباله کیلویی

متداول ترین شیوه فروش کیسه زباله, فروش به صورت کیلویی ای است.بسته به درجه کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید کیسه زباله, قیمت و گرید نهایی پلاستیک زباله کیلویی متفاوت خواهد بود.به طور معمول, در هنگام انتخاب پلاستیک زباله کیلویی, ضخامت کیسه زباله, نشانگر کیفیت و میزان تحمل فشار کیسه زباله است.

قیمت کیسه زباله | پاک پلاست نیلگون

قیمت هر کیلو کیسه زباله, بسته به رنگ, گرید مواد اولیه و قیمت روز مشتقات نفتی و پتروشیمی تعیین می گردد

پلاستیک زباله بیمارستانی

بی شک, امحاء و از بین بردن  زباله های بیمارستانی, نیازمند تولید پلاستیک زباله خاص, با کیفیت و ویژه است.دفع پسماند های خطرناک و بیماریزای بیمارستانی, عفونی و قارچی, با استفاده از پلاستیک زباله اتوکلاو یا کیسه های بیمارستانی ممکن است.با توجه به اهمیت موضوع امحاء صحیح زباله های بیمارستانی, انتخاب مواد اولیه درجه 1 با کیفیت, ضامن سلامت و عدم انتقال مواد بیماری زا به خارج از کیسه است.

فروش پلاستیک زباله | پاک پلاست نیلگون

یکی از نکات مهم در خرید کیسه زباله بیمارستانی مناسب, توجه به چاپ آرم بیو هازارد( خطر زیستی) و راهنما بر روی پلاستیک هاست.قیمت هر عدد پلاستیک زباله بیمارستانی یا کیسه اتو کلاو, بسته به سایز و قیمت روز مشتقات نفتی و پتروشیمی تعیین می گردد.

کیسه زباله دسته دار

بسته به مواد اولیه به کار رفته در تولید پلاستیک زباله دسته دار, میزان مقاومت و درچه کیسه زباله دسته دار متفاوت خواهد بود.عموما دو پلیمر نایلون (LDPE) و نایلکس (HDPE),بیشترین کاربرد را در تولید پلاستیک زباله دسته دار دارند.استفاده از پلیمر  نایلکس, مقاومت کشسانی بیشتر و هزینه های کمتر تولید را به دنبال خواهد داشت.

خرید کیسه زباله | پاک پلاست نیلگون

کیسه زباله رولی

دنیای شگفت انگیز محصولات پلی اتیلنی, هر روز نوآوری جدیدی را به مشتریان  خود عرضه می دارد.یکی از پر فروش ترین انواع پلاستیک زباله, کیسه زباله های رولی پرفراژ دار هیتند. مهم ترین نکته در تولید انواع کیسه زباله رولی, راحتی استفاده است.تولید انواع کیسه رولی بدون محدودیت در ضخامت و ابعاد پلاستیک زباله  صورت می پذیرد. جهت تسهیل استفاده از آن , در انتهای  هر بخش رول, بخش هایی تحت عنوان پرفراژ یا نقطه چین وجود دارد و پلاستیک های زباله تنها با دست و بدون نیاز به استفاده از ابزار خاص, جدا می شوند.انواع کیسه زباله رولی در رنگ ها و شکل های گوناگون, بند دار  و بدون بند به فروش می رسد.

کیسه زباله عمده اصفهان | پاک پلاست نیلگون

قیمت  کیسه زباله رولی بسته به ضخامت, ابعاد و تعداد پلاستیک زباله متفاوت بوده و بین 20 تا 50 هزار تومان به فروش می رسد.

پلاستیک زباله ی معطر

یکی از مهم ترین اهداف استفاده و خرید انواع کیسه زباله, جلوگیری از انتشار بوی بد و شیرابه  زباله ها می باشد.انتخاب پلاستیک زباله های حاوی اسانس , راهی مناسب جهت کاهش بوی بد زباله و تسهیل امحاء پلاستیک زباله است.پلاستیک زباله های معطر در انواع رایحه های گل های خوشبو, میوه های معطر تولید و به فروش می رسند.

قیمت انواع پلاستیک زباله معطر, بسته به رایحه انتخاب و اندازه پلاستیک زباله, در حدود 50 تا 70 هزار تومان است.

ابعاد استاندارد کیسه زباله

هرچند ابعاد کیسه زباله  بستگی به خواست مشتریان و استاندارد های کارخانجات دارد اما به طور معمول سایز های پلاستیک زباله عبارتند از:

پلاستیک زباله کوچک

پلاستیک زباله بزرگ

قیمت پلاستیک زباله به چه عواملی بستگی دارد؟

جنس مواد اولیه پلاستیک زباله

به طور معمول, خاصیت کشسانی و قیمت پلیمر نایلکس از نایلون کمتر بوده و پلاستیک از کیفیت بالاتری برخوردار است.

ضخامت ,ابعاد و تعداد لایه پلاستیک زباله

سه پارامتر ضخامت, ابعاد و تعداد لایه, عواملی مهم در تعیین وزن انواع کیسه زباله هستند. به طور معمول, قیمت گذاری انواع کیسه زباله, ارتباط مستقیمی با جرم و وزن پلاستیک زباله دارد.

مواد افزودنی در تولید کیسه زباله

وجود برخی افزودنی ها همچون مواد ضد الکتریسیته و ضد حرارت و برودت, ضد اشعه UV, بر قیمت نهایی خرید و فروش کیسه زباله می افزاید.کیفیت مستربچ رنگی انتخاب شده در تولید رنگ کیسه زباله, بر میزان قیمت هر پلاستیک می افزاید.

کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید کیسه زباله

هرچه مواد اولیه دارای گرید کیفیتی بهتر و بالاتری باشد, قیمت بیشتری خواهد داشت. با توجه به استاندارد های امحای زباله های خطرناک بیمارستانی, کیفیت مواد اولیه مهمترین نکته در تولید کیسه اتوکلاو از اهمیت بالاتری برخوردار است. با لطبع, پلاستیک زباله بیمارستانی, قیمت بالاتری خواهد داشت.

انتخاب پلاستیک زباله سفارشی سازی شده

با وجود اینکه انتخاب پلاستیک زباله بند دار, راهی مناسب جهت افزایش حجم هر کیسه و صرفه جویی در هزینه هاست, قیمت خرید و فروش کیسه زباله های سفارشی سازی شده, بسته به ضخامت و لایه های دیواره متفاوت خواهد بود.

سخن پایانی

اهمیت استفاده از این محصولات بر هیچ کس پوشیده نیست!محصولی به ظاهر ساده با کاربرد های فراوان که کمک بسزایی در تغییر شیوه ی مدیریت پسماند داشته.انتخاب درست کیسه زباله, راهی  مناسب جهت رفع دغدغه های زیست محیطی و دفع صحیح زباله است.پلاستیک فریزر نیلگون , مرجع خرید و فروش کیسه زباله در اصفهانومجری تولید و فروش انواع پلاستیک زباله در اصفهان است. جهت خرید و سفارش  انواع پلاستیک زبالهو با مشاورین مجموعه تماس حاصل فرمایید. 

.به نظر شما بهترین راه مدیریت و دفع پسماند با استفاده از پلاستیک زباله چیست؟

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *